HAKKIMIZDAFerah Triko Tekstil 1972 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu günden günümüze çağın gereksinimlerine ve ar-ge ye önem vererek entegre bir triko üretim tesisine sahip olan Türkiye'nin en büyük üreticilerinin arasına girmiştir. Yenilikçi vizyonu, hızlı öğrenme ve sonuç odaklı çalışmaları sayesinde sürekli olarak büyüyen ve gelişen bir yapısı ile yarınlarına sağlam adımlarla iletlemektedir.
Bünyesindeki Shima-Seiki marka 7gg 10gg 12gg 14gg 18g türlerinde son teknoloji triko örgü makineleri, gelişmiş triko yıkama ve terbiye üniteleri ile pamuk, organik pamuk, yün, ipek, kaşmir, baby kaşmir, alpaka yünü ve birçok hammadde çeşitleri ile çalışmasına olanak sağlamaktadır.

Yenilikçi tasarımları ve modayı yakın takip eden nitelikli tasarım ekibi, hızlı üretim gücü ile her yıl bay-bayan-çocuk giyim ev tekstili koleksiyonlarını dünya çapında kullanıcıların/kurumların beğenisine sunmaktadır. Bu sayede yıllık 750.000 adet üretim kapasitesiyle dünyanın 15 ülkesine ve birçok markasına triko üretimi ve ihracatı yapmaktadır.
Ferah Triko Tekstil’in özgün tasarımları Veli Yaşar ve Ferraro isimli iki markada buluşmaktadır.
Sahip olduğu markaların ihracatını toptan olarak İstanbul Laleli de bulunan merkez mağazadan başta Rusya, Ukrayna, Belarus olmak üzere 28 ülkeye yapmaktadır. Ayrıca 2018 yılında kurulan e-ticaret platformu www.modaferraro.com.tr ile perakende olarak Türkiye pazarında hizmet vermektedir.

Başarılı üretim ve Ar-ge geçmişinin gücü ile gelecek vizyonunu online ve offline satış kanalları ile geliştirmek, dünya pazarında en çok tercih edilen markalar konumunda olmak için uzman ekip ve güçlü takım ruhu ile durmaksızın çalışmaktadır.
Üretim süreçlerinin sürdürülebilirliği için sahip olduğumuz sertifikalarımız